Szymon Wyrzykowski

muzyka jest drogą do świata wartości

Z przyjemnością obserwuję jego rozwój od wielu lat. Przemyślane koncepcje wykonawcze, ambicje repertuarowe, pełne odpowiedzialności podejście do powierzonych mu zadań zarówno artystycznych, jak i organizacyjnych powodują, że z powodzeniem realizuje coraz to ambitniejsze profesjonalne działania
— Prof. Antoni Wit, Warszawa 2015

Pan dr Szymon Wyrzykowski to drygent i organizator życia muzycznego, którego kariera rozwija się harmonijnie, a znaczące sukcesy artystyczne dobitnie świadczą o jego niebanalnej drodze rozwoju i dążenia do obranego celu. [...] W pełni zasługuje na wszechstronne wsparcie instytucji życia muzycznego w Polsce i za granicą.
— prof. dr hab. Paweł Łukaszewski, Warszawa 2015

Koncerty przygotowywane przez Państwa są swoistym pomostem łączącym przeszłość z teraźniejszością, to co tajemnicze i duchowe z nowoczesną, realną techniką multimedialną. Zachwycają zarówno melomanów, jak i też przemawiają do wyobraźni mniej wytrawnych odbiorców.
— Bronisław Komorowski, Warszawa 2008

Z wielką satysfakcją i radością obserwuję na przestrzeni lat rozwój artystyczny Szymona Wyrzykowskiego. Jego życie przepojone jest muzyką, której podporządkowuje wiele aspektów swej aktywności. Jest on postacią bardzo kreatywną i sprawną organizacyjnie. [...] Podstawową domeną jego działalności jest dyrygentura i w niej realizuje się najpełniej.
— Marek Jasiński, Szczecin 2008